Naše zkušenosti s provozem třiceti elektrických dodávek eSprinter

Aleš Hrdina
19.09.2023

Jako CEO společnosti HRAL mám tu čest sdílet s vámi náš rozvoj v oblasti udržitelné logistiky. V posledních třech měsících jsme díky naší flotile třiceti eSprinterů společnosti Mercedes najeli přes 234 tisíc km ulicemi Prahy, Českých Budějovic, Liberce a dalších měst. Pro představu, za rok 2023 jsme najeli více než 500 tisíc km elektrickými dodávkovými vozy.

Tato cesta nám nejen poskytla cenné zkušenosti, ale i potvrdila správnost směřování k čistější budoucnosti. Čelili jsme výzvám jako upravené plánování tras, výběr správných dobíjecích míst a provoz v zimním období, který vedl ke snížení dojezdu na nabití o cca 20%.

Přes počáteční obavy našich řidičů a dispečerů jsme dosáhli pozitivního přijetí ve firmě. Dnes jsou naše eSprintery symbolem čistoty, údržby, tichého chodu a inovace v oblasti rozvozu poslední míle.

Jejich výjimečnost přitahuje pozornost nejen našich zákazníků, ale i na veřejných dobíjecích stanicích. Speciální poděkování patří naší skvělé spolupráci s IKEA, díky které naše flotila elektrických dodávek představuje významný krok k splnění cíle bezemisního doručování objednávek do konce roku 2025.